EVO Mazda: 0212 286 66 68 pbx

CX-5

Yeni Mazda CX-5

Verimlilik ve dinamik performans sunar
 
Ödüllü Mazda CX-5, küçük spor SUV otomobillerin en iyisi olarak gelişmeyi sürdürüyor. Şık ve yeni ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarım özellikleri, otomobilin kaliteli görünümünü ve yansıttığı duyguyu güçlendirir. CX-5’in benzersiz gövde çizgileriyse, şimdi sunulan dokuz gövde renginden biri olan yeni Kül Grisi renk seçeneğiyle daha fazla beğeni toplayacak.

SKYACTIV Teknolojisi verimlilikten ödün vermeden etkileyici bir performans ve kontrol sunar. CX-5 sunduğu eğlenceli sürüş deneyiminin yanı sıra i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle içinizin rahat olmasını da sağlar. En yeni ve yenilikçi mobil bağlantı sistemimiz MZD Connect müzikten navigasyona kadar ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla erişmenize olanak tanır.
DIŞ KISIMSportif ve şık dış tasarım
 
Modern tasarım özellikleri, Mazda CX-5'in en yeni ‘KODO – Hareketin Ruhu’ tasarımı ifadesiyle yenilenmesini sağlar. Daha cesur ve daha güçlü ön yüzden enerjik, üç boyutlu aydınlatma imzasına kadar tüm özellikleriyle CX-5'i anında fark edeceksiniz.
 
Mazda CX-5'in dış kısmı, çita gibi hayvanların güçlü ve akıcı hareketlerinden ilham alan 'KODO - Hareketin Ruhu' tasarımımızı temel alır. Güçlü öne eğimli duruşu ve sportif, dinamik gövde stili, enerji ve çeviklik yansıtan canlı bir görünüm yaratır.


Atletik ve göz alıcı tasarım
 
CX-5'e hangi açıdan bakarsanız bakın, kişilikle ve 'KODO - Hareketin Ruhu' ifadesiyle dolu, etkileşim kurduğunuzda duygusal tepki uyandıran bir otomobil göreceksiniz.
 
Gövde tasarımı, güçlü arka kısımları ile çitaların görünümündeki kıvrak enerjiden ilham alır. Kompakt tasarım, avını izleyen bir çitanın duruşunu ve gözlerini yansıtır. Bu kompakt spor otomobil SUV'un dış kısmı, genel olarak işlevsellik ve dayanıklı üretim kalitesini sportif bir stil ve şık bir güzellikle buluşturuyor.
İÇ KISIMHer şeyin konforunuz düşünülerek tasarlandığı yer
 
Mazda CX-5 araç içi teknolojik bağlantı özellikleri, sürücünün otomobille bir olduğunu hissetmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Mobil bağlantı sistemimiz MZD Connect ve Elektrikli El Freni (EPB) gibi donanımlar ekleyerek sürücü alanına daha fazla işlevsellik ve konfor kattık. Surround ses sunan Bose® ses sistemiyle her sürüş daha da eğlenceli olacak.
 
Ek malzemeler ve tasarım elemanları, iç ortama incelikli bir kalite ve işçilik hissi verir. Kabin, konfor ve pratikliği akıllı depolama seçenekleri ve daha fazla alanla bir araya getirir. Mazda CX-5 ile her şeyin sizin konforunuz için ve otomobille uyum duygusu yaratacak şekilde tasarlandığını hissedersiniz.


MZD Connect

MZD Connect ile uyumlu bir akıllı telefon kullanarak yeni nesil araç içi bağlantı deneyimini yaşayın. Kısa mesajlarınızın yüksek sesle okunmasını sağlayın ve Facebook veya Twitter'daki en son güncellemeleri güvenle kontrol edin. Gözlerinizi yoldan ayırmak zorunda kalmadan cep telefonunuzdan MP3'ler çalın veya en sevdiğiniz çevrim içi radyo istasyonlarını dinleyin.
 
Bilgiler 7" renkli dokunmatik ekranda göz hizasında gösterilir ve sezgisel HMI kumandasını kullanarak her şeyi kontrol edebilirsiniz. Her ikisi de MZD Connect'in hiç zahmetsiz kullanılmasını sağlayarak sürüşe odaklanmanıza yardımcı olur.


Elektrikli El Freni (EPB)

Mazda’nın ilk düğmeyle etkinleştirilen elektrikli park freni, yeni CX-5'te el freni kolunun yerini alır. Orta konsola monte edilmiş olan EPB, el frenini devreye almanızı ve devreden çıkarmanızı kolaylaştırır.
 
EPB, çalışma hatalarını önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve yalnızca motor çalışırken ve sürücü fren pedalına basarken çalışır. Sistem freni yalnızca motor çalışırken ve sürücü fren pedalına bastığında serbest bıraktığı için, kullanışlı olduğu kadar güvenlidir. 


Karakuri koltuk sistemi İhtiyaçlarınız doğrultusunda esnetilebilen otomobil iç ortamı

Dünyada otomobilleri Karakuri ('ustalık' veya 'mekanizma') koltukları ile donatan ilk biz olduk. Tek tuşla bagaj alanındaki uzaktan kumanda kolundan veya koltuk üstü düğmelerinden 40:20:40 bölünmüş koltuk sistemini çalıştırmak kolaydır. Orta bölümü beşinci bir koltuk olarak, bardak tutucuları bulunan orta kolçak olarak veya uzun eşyaları taşıyabilmeniz için düz katlanmış olarak kullanabilirsiniz. Düz katlandığı zaman koltuk, bagaj alanı tabanı ile aynı seviyededir. Bu segmentte bir başka ilk olarak, daha kolay ve uygun yükleme için bagaj kapağı, yenilikçi Karakuri yük bölmesi kapağımız ile birlikte kalkar ve iner.

PERFORMANSÖdün vermeyen bir performansla dinamik ve eğlenceli sürüş
 
Öncü SKYACTIV Teknolojisi yakıt verimliliği ve ödün vermeyen bir performans sunarken eğlenceli sürüş özelliğini korur.
 
CX-5’in hafif ve güçlü gövdesi ve aerodinamik şasisi, virajlı yollarda hassas viraj alma ve hafif kontrol özelliklerinin yanı sıra otobanlarda yüksek hızda denge sunar. Ekstra duyarlılık sunabilmek için, sürüş modu seçimi özelliği aralarından seçim yapabileceğiniz iki sürüş modu önerir.
 
Süspansiyon ve koltuklarda yapılan geliştirmeler, daha yumuşak ve konforlu bir sürüş sağlar. Ayrıca gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) performansını da kabindeki yol ve rüzgar gürültüsünü azaltacak şekilde geliştirdik.


SKYACTIV-GÖVDE

Mazda CX-5'in hafif SKYACTIV-GÖVDE özellikleri, aracın verimli bir yakıt performansı sağlamasının yanı sıra olağanüstü eğlenceli, çevik ve duyarlı bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.
 
Gövde materyalleri hafif olsa da, güvenlikten kesinlikle ödün verilmez. Yeni teknoloji ve yüksek çekme dayanımlı çelik gibi malzemelerle tasarlanması sayesinde, SKYACTIV-GÖVDE'yi inanılmaz güçlü bir hale getirdik.


Ön ve arka süspansiyon

Şimdi gittiğiniz her yerde daha yumuşak bir sürüş konforu yaşayabilirsiniz. CX-5’in ön ve arka süspansiyonunu düz bir duruş kontrolü sağlayacak ve engebeli yol yüzeylerinde sarsıntıyı azaltacak şekilde geliştirdik.
 
Ayrıca, hem viraj alma hem de yüksek hızda düz çizgi stabilitesi açısından geliştirdiğimiz kontrol özelliklerindeki farkı hemen fark edeceksiniz.


SKYACTIV benzinli motor ve dizel motor

SKYACTIV motorlarımız, güçlü ve verimli bir sürüş deneyimi sunar.  SKYACTIV-D dizel motoru iki aşamalı turboşarjla buluşturarak tipik turbo motorlardaki tepki gecikmesini ortadan kaldırır.
 
Her iki motorumuz da otomatik SKYACTIV-Drive'ın sportif duygusu ile birlikte sunuluyor.

GÜVENLİKGeliştirilmiş güvenlik performansıyla korumamız altındasınız
 
 
360 derece i-ACTIVSENSE teknolojimizi geliştirerek Mazda CX-5’in güvenlik performansını artırdık. Bu sayede, CX-5 hala dünyanın en güvenli otomobillerinden biri. Adaptif LED ön farlar gece görüşünü tıpkı gündüz kadar kolaylaştırarak aracınızı rahat ve güvenli bir şekilde sürmenizi sağlamak için otomatik olarak ayarlanır.
 
Sürücü Dikkati Uyarısı (DAA) sürüş şeklinizi izleyerek ve yorulduğunuzu algıladığında mola vermenizi önererek güvenli sürüşe katkıda bulunur. Üstelik Mazda CX-5 şimdi arkadan çarpma durumlarını önlemek ya da hasarı azaltmak için geri viteste sürüş sırasında Arka Akıllı Fren Desteği (SCBS) özelliğini içeriyor.


Adaptif LED Ön Farlar (ALH)

Adaptif LED ön farlar, farın yönünü, yüksekliğini ve menzilini otomatik olarak kontrol ederek görünürlüğü artırır ve gece sürüşünü kolaylaştırır. Sistem önde bir araç algıladığında, diğer sürücülerin gözünü kamaştırmamak için uzun far LED'lerinden birini kapatır ve diğer LED'ler yolu aydınlatmayı sürdürür.
 
Kısa farda LED ışıklar daha geniş bir alanı aydınlatarak viraj almayı ve kavşaklardaki yayaların görülmesini kolaylaştırır.
Sistem, otobanlarda uzun mesafeli görünürlüğü artırmak için ön farları yükseltir.


Sürücü Dikkat Uyarısı (DAA)

CX-5, yorgunluğa bağlı olarak sürüş şeklinizde oluşan değişiklikleri algılayacak biçimde tasarlanan Sürücü Dikkati Uyarısı (DAA) sistemini içerir.
 
Sürüş davranışınızı sürekli olarak izler ve yorulduğunuzda hemen göz hizanızda görüntülenerek mola vermenizi öneren bir uyarı simgesi gösterir. Daha da ileri bir güvenlik önlemi olarak bir de uyarı sesi duyulur.


Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

Güvende kalmanızı sağlamak ve düşük hızda oluşan çarpma riskini azaltmak için tasarlanan sistem, öndeki araçla aranızdaki mesafeyi ve mesafenin kapanma hızını izleyerek yaklaşık 30 km/s ve daha düşük hızlarda olası bir çarpma durumu söz konusu olduğunda otomatik olarak fren yapar. Bu özellik, radar sensörlerinden yararlanarak yaklaşık 8 km/s ve daha düşük hızlarda geri viteste giderken çarpma darbesini azaltmaya veya çarpmanın tamamen önlenmesine yardımcı olur.


Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

Mazda CX-5'inizi geri vitese aldığınızda etkinleşen sistem, örneğin bir park alanından geri viteste çıkarken aracın arkasına yaklaşan tüm araçlara ilişkin uyarı verir. Sesli uyarı ve kapı aynasında yanıp sönen sinyal, güvenli olmayan bir mesafede bulunan engelleri size bildirir. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve otomobilinizi güvenle geri sürmenize olanak verir.


Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

Uygun şekilde ayarlanmış aynalar bile, sürücünün yandaki araçları her zaman tam olarak görmesini sağlayamayabilir. Mazda CX-5'in radar tabanlı sistemi, kör noktanıza bir araç girdiğinde uyarı verir. Şerit değiştireceğinize ilişkin sinyal verdiğinizde veya sürüş sırasında bir araç arkadan 45 metreye kadar yaklaştığında, sistem sizi sesli bir uyarı alarmıyla ve kapı aynalarındaki sinyal lambalarını yakıp söndürerek uyarır. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve güvenle şerit değiştirmenize olanak verir.

ÇEVREYakıt tasarrufu sağlarken keyifli bir sürüş deneyimi yaşatan otomobil
 
Mazda CX-5, sürüş deneyiminizden ödün vermeden olağanüstü bir çevre performansı sunar. Aracı daha hafif, yine de fark edilir şekilde güçlü hale getirmek için SKYACTIV Teknolojisi ve yeni malzemelerden yararlanarak son derece verimli, aerodinamik bir otomobil yarattık.
 
i-stop sayesinde trafikte rölantide giderken yakıt tasarrufu sağlarsınız. CX-5'in mükemmel yakıt ekonomisi ve üstün CO2 emisyonları sağlaması hiç de şaşırtıcı değildir. Tüm motorlarımız Euro 6 emisyon standartlarını da rahatlıkla karşılar.


SKYACTIV güç aktarım organları

SKYACTIV güç aktarım organları, motor ve şanzıman seçeneklerimizin birleşiminden oluşur. Bu yapılar birbirini tamamlayıcı şekilde tasarlanmaları sayesinde daha yüksek performans ve daha iyi yakıt tasarrufu sağlayan verimli bir otomobil yaratır.
 
Böylelikle motorlarımız, özellikle SUV segmentindeki diğer araçlara göre olağanüstü bir çevre performansına sahip olur. SKYACTIV-D dizel motorumuz, turboşarjlı olmasına rağmen 5,5 l/100 km'lik bir yakıt tüketimi sunar. SKYACTIV-G benzinli motorumuz ise 6,6 l/100km düzeyine ulaşır.


i-stop teknolojisi

i-stop trafikte rölantide giderken motorunuzu kapatarak otomobilinizin yakıt verimliliğini artırır. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu start-stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylelikle motorunuz ihtiyacınız olduğu anda hazırdır.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Üstelik diğer birçok kompakt SUV'nin aksine, i-stop sistemimiz standart olarak sunulur.