EVO Mazda: 0212 286 66 68 pbx

Mazda6

Yeni Mazda6

Gelişmiş teknoloji ve olağanüstü yakıt ekonomisi sunan yüksek performanslı bir sedan
 
SKYACTIV Teknolojisi heyecan verici bir sürüş deneyimi için etkileyici bir güç ve yakıt verimliliği sunarken, KODO - Hareketin Ruhu tasarımı Mazda6'ya güçlü ve kaslı bir duruş kazandırır.
 
Lüks iç ortam ve en yeni MZD Connect mobil bağlantı sistemimiz, Facebook ve Twitter'a güvenle erişmenizi sağlayarak işinizle ve ailenizle bağlantı halinde kalmanıza olanak tanır. Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyse her sürüşte ekstra güvence sunar.
DIŞ KISIMKODO tasarımı gövde stili ile atletik bir dış görünüm
 
Mazda6 gövde stili, KODO - Hareketin Ruhu tasarımımızın dinamik gelişimini temsil eder. KODO tasarımının esin kaynağı, çitanın pürüzsüz gücü ve çevikliğidir. Dolayısıyla bu otomobil, başından itibaren duygu dolu bir karşılık uyandıran, hareket ifadesine sahip sportif bir zarafet sunar. Canlılık duygusu uyandıran güçlü duruşuyla, dinamik görünümlü dış kısım yaşayacağınız sürüş keyfine ilişkin heyecan verici duygular yaratır.


LED aydınlatma imzası

Keskin açılara sahip LED ön farlar, güçlü bir tasarım ifadesi yaratır. Gece sürüşlerinde, üst ızgaranın her iki tarafında yer alan etkileyici aydınlatma imzası, KODO Tasarımının güçlü bir izlenimini sunar ve en karanlık yollarda bile keskin bir ışık verir.
 
Sistem değişen koşullara bile yanıt vererek ışığı en çok gereken noktaya yönlendirir ve mükemmel bir görünürlük ve görüş menziline sahip olmanızı sağlar.
İÇ KISIMYeni MZD Connect sayesinde yüksek teknolojiye sahip iç ortam
 
İç ortam, birinci sınıf bir kabin kadar ferahtır ve mükemmel tasarım özellikleri içerir. Sunduğu yüksek kaliteli tasarım, malzemeler, ergonomi ve yeniliklerin yanı sıra mobil bağlantı sistemimiz MZD Connect sayesinde akıllı telefonunuz üzerinden Facebook veya Twitter'ı güvenle kontrol etmenizi sağlar.  Beyaz deri seçeneğinden kolaylıkla park etmenizi sağlayan Elektrikli El Frenine (EPB) kadar her yeni özellik mükemmel şekilde entegre edilmiştir.


Akıllı araç içi teknoloji

Uyumlu bir akıllı telefon aracılığıyla tüm müziklerinize ve kısa mesajlarınıza güvenle ve parmak ucunuzla kolayca erişebilmenin tadını çıkarın. Mobil bağlantı sistemimiz MZD Connect ile bütün bunlar çok kolay. Kısa mesajlarınızın yüksek sesle okunmasını sağlayın ve Facebook veya Twitter'daki en son güncellemeleri güvenle kontrol edin. Cep telefonunuzdan MP3'ler çalın veya en sevdiğiniz radyo istasyonlarını dinleyin. Dilediğiniz müziğin keyfini çıkarabilir ya da USB veya Bluetooth® akışıyla mobil cihazlarınızı bağlayabilirsiniz.
 
MZD Connect, her ikisi de yola konsantre olabilmeniz için sistemi minimum çabayla kontrol etmenizi sağlayan geniş 7” renkli dokunmatik ekran ve kullanımı kolay HMI Kumandası ile kontrol edilir.


Elektrikli El Freni

Yeni Elektrikli El Freni (EPB), yolculuğunuzun başlangıcında ya da sonunda tek dokunuşla kontrol sağlamanıza olanak tanır. El frenini devreye almak veya devreden çıkarmak için ön koltukların arasında bulunan bir düğmeye basmanız yeterlidir. Sistem freni yalnızca motor çalışırken ve sürücü fren pedalına bastığında serbest bıraktığı için, kullanışlı olduğu kadar güvenlidir.
PERFORMANSSKYACTIV Teknolojisiyle heyecan verici bir sürüş keyfi yaşayın
 
SKYACTIV Teknolojisi ödün vermeyen yakıt ekonomisiyle birlikte olağanüstü sürüş dinamikleri sunar. Mazda6'nın direksiyonuna geçtiğinizde, güç ve çevikliğin yaşattığı heyecanın yanı sıra kusursuz bir sürüş ve olağanüstü güvenlik performansına sahip olursunuz.
 
Süspansiyonda yapılan yenilikler ve gelişmiş ses yalıtımı, kabin gürültüsünü önemli ölçüde azaltır. Böylelikle şehir içi yollardan otobanlara kadar her yerde konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşarsınız. 


SKYACTIV benzinli motor

SKYACTIV-G 2.0 litre, yüksek bir yakıt ekonomisi ve benzinli motorlar arasında en yüksek sıkıştırma oranını sunan rafine bir direkt enjeksiyonlu benzinli motordur. 165 PS maksimum güce sahiptir. 


Sürüş Modu Seçimi

6 ileri otomatik şanzımanla birlikte sunulan geliştirilmiş SKYACTIV-G 2.0 litre benzinli motor, yeni Sürüş Modu Seçimi sistemine sahiptir. Bu en son yenilik, yolda ekstra duyarlılık sağlamak için iki sürüş modu arasından seçim yapmanıza olanak tanır.
GÜVENLİKi-ACTIVSENSE ile gelişmiş güvenlik teknolojisi
 
Bu otomobilin olağanüstü güvenlik performansı, inanılmaz bir hafiflik ve güç sunan SKYACTIV-GÖVDE materyalleriyle başlar. Mazda6 güçlü özelliklerini ve Euro NCAP'ten aldığı beş yıldız derecesini, kapsamlı etkin güvenlik özellikleri paketi i-ACTIVSENSE ile daha da güçlendiriyor. Yeni Sürücü Dikkati Uyarısı (DAA), sürüşünüzü izler ve mola vermeniz gerektiğinde sizi uyarır. Akıllı Şehir İçi Fren Desteği ise başka bir araca çok fazla yaklaştığınızda otomatik olarak fren yapar.


Şerit Takip Destek Sistemi (LAS)

Yeni Şerit Takip Destek Sistemi (LAS), Şerit Değiştirme Uyarı Sistemini (LDW) tamamlar. Aracınızın şeritteki konumunu izleyerek yoğun otobanlarda sürüşü daha güvenli hale getirmek için tasarlanmıştır.
 
Yandaki şeride doğru kaymaya başladığınızda sistem sesli bir uyarı verir, ardından da güvenle ilerlemeyi sürdürmeniz için direksiyonu otomatik olarak düzeltir.


Sürücü Dikkat Uyarısı (DAA)

Sürücü Dikkat Uyarısı (DAA), yorgunluğa bağlı olarak sürüş şeklinizde oluşan değişiklikleri algılayacak biçimde tasarlanmıştır. Sürüş davranışınızı sürekli olarak izler ve yorulduğunuzda hemen göz hizanızda görüntülenerek mola vermenizi öneren bir uyarı simgesi gösterir.


Adaptif LED Ön Farlar (ALH)

Yeni Adaptif LED Ön Farlar (ALH), önünüzdeki her şeye tepki vererek olağanüstü bir gece görünürlüğü sağlar. Sistem, size mükemmel bir görüş alanı sağlarken diğer sürücülerin gözünü kamaştırmamak için trafik koşullarına göre uzun ve kısa farlar arasında otomatik geçiş yapar.
 
Yeni otoban modu, geniş yollarda yüksek hızlarda ilerlerken daha uzun mesafeli görünürlük sağlamak için hüzmeyi artırır. Geniş kısa far kapsamıysa kavşaklarda daha iyi bir görüş alanına sahip olmanıza olanak tanır. Virajlarda dönerek gece sürüşünü hem siz hem de yoldaki diğer kişiler için daha güvenli hale getiren Adaptif Ön Far Sistemi (AFS) de dahildir.


Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

Güvende kalmanızı sağlamak ve düşük hızda oluşan çarpma riskini azaltmak için tasarlanan sistem, öndeki araçla aranızdaki mesafeyi ve mesafenin kapanma hızını izleyerek yaklaşık 30 km/s ve daha düşük hızlarda olası bir çarpma durumu söz konusu olduğunda otomatik olarak fren yapar. Bu özellik, radar sensörlerinden yararlanarak yaklaşık 8 km/s ve daha düşük hızlarda geri viteste giderken çarpma darbesini azaltmaya veya çarpmanın tamamen önlenmesine yardımcı olur.


Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

Mazda6'ınızı geri vitese aldığınızda etkinleşen sistem, örneğin bir park alanından geri viteste çıkarken aracın arkasına yaklaşan tüm araçlara ilişkin uyarı verir. Sesli uyarı ve kapı aynasında yanıp sönen sinyal, güvenli olmayan bir mesafede bulunan engelleri size bildirir. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve otomobilinizi güvenle geri sürmenize olanak verir.


Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

Uygun şekilde ayarlanmış aynalar, sürücünün yandaki araçları her zaman tam olarak görmesini sağlayamayabilir. Mazda6'nın radar tabanlı sistemi, kör noktanıza bir araç girdiğinde uyarı verir. Şerit değiştireceğinize ilişkin sinyal verdiğinizde veya sürüş sırasında bir araç arkadan 45 metreye kadar yaklaştığında, sistem sizi sesli bir uyarı alarmıyla ve kapı aynalarındaki sinyal lambalarını yakıp söndürerek uyarır. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve güvenle şerit değiştirmenize olanak verir.

ÇEVREOlağanüstü çevre performansı, yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu

Mazda6 sürüş keyfinizden ödün vermeksizin lider bir çevre performansı ve yakıt ekonomisi sağlamak için bir dizi SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanır.

Son derece verimli SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'ne sahip motorlar ve şanzımanlar, i-ELOOP ve i-stop sistemleri (daha fazla bilgi için aşağıya bakınız) hafif ancak güçlü SKYACTIV-GÖVDE materyalleri ile uyumlu olarak Mazda6'yı yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu bakımından liderler arasına yerleştirir. Motor gücünden ise herhangi bir ödün verilmek zorunda kalınmaz. Mazda6 ile, sürüş performansını etkilemeksizin gelişmiş çevre performansına sahip olan bir otomobil yaratarak alışılmışa bir kez daha meydan okuduk.


i-ELOOP sistemi

Bu, araç yavaşlarken oluşan enerjiyi kullanarak elektrikli aksama enerji sağlamak üzere geliştirdiğimiz bir sistem olan i-ELOOP'u kullandığımız ilk otomobilimiz. i-ELOOP sistemi - özellikle geleneksel olmayan kapasitörümüz elektriği diğer sistemlere göre daha çabuk, verimli ve dayanıklı bir şekilde depolayıp serbest bıraktığı için - yakıt ekonomisinde önemli bir iyileşme sağlar.

Bir motorun gücünün genellikle %10'u, otomobilin elektrikli aksamına enerji sağlamak üzere elektriğe çevrilir. i-ELOOP ile, motorun aracı iterken elektrik üretmesine gerek kalmaz. Motor gücünün %100'ü itme için kullanıldığından bu, otomobilin yakıt tasarrufunu ve çevre performansını artırır.


i-stop teknolojisi

i-stop, trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak otomobilinizin çevre performansını iyileştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu start-stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylece siz istediğiniz anda motorunuz harekete hazır olur. i-stop, tüm SKYACTIV motorlarımızda standart olarak sunuluyor. 

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan bir diğeri...