EVO Mazda: 0212 286 66 68 pbx

Mazda MX-5

Mazda MX-5

Roadster'da son nokta: Kalp atışlarınızı hızlandıracak üstü açılabilir spor otomobil
 
Mazda MX-5, çok iyi nedenlerden dolayı dünyanın en çok satan spor otomobilidir. Birçok ödül kazanmış olan bu iki koltuklu otomobil, gerçek roadster öğelerini sunar — sıra dışı atiklik ve sürüş dinamileri, optimum güç/ağırlık oranı ve heyecan uyandıran arkadan itişli sürüş. Bir de tabii ki, sadece 12 saniyede katlanan ve elektrikle çalışan sert tavan. Alışılmışın dışındaki yaklaşımımızın tipik bir örneğini oluşturan bu spor otomobil, bir Japon konseptinden ilham alıyor: Jinba Ittai – ‘at ile binicisinin birlikteliği’. Mazda MX-5'i bu derece duyarlı, atik ve eğlenceli yapan da otomobil ile sürücüsü arasındaki bu özel bağdır.
DIŞ KISIMGövde stili, açılır tavan… keyif vermek için tasarlanmış bir otomobil

Bu spor otomobilin dış kısmını incelediğinizde, gövde stili, düşük ağırlık merkezi, geniş alaşımlı jantlar ve çift egzoz, bu otomobili kullanırken ne kadar eğleneceğinizi size anlatır. Spor otomobil tasarımı, ödüllü performans.
Bizim için, mükemmel otomobil tasarımı sadece güzel görünen otomobiller yapmaktan çok daha fazlasını içerir. Mazda MX-5'in dış kısmına hassas ince işçilikle meydana getirilen gövde stili ve aerodinamiği sadece güzel görünmekle kalmıyor, açılır sert tavanlı bu harika spor otomobilin övgü toplayan yol tutuş ve sürüş dinamiklerine de önemli katkılarda bulunuyor.


Elektrikle çalışır, hızlıdır – sezgisel otomobil tasarımı
 
Hava açıp güneş parladığında, çıkıp yollarının keyfini çıkarın. Gerekenden bir an bile fazla beklemek istemediğiniz için, elektrikle çalışan sert tavan 12 saniye gibi nefes kesici bir sürede katlanır. Katlanan tavan, sürücü kabini ile bagaj alanı arasında depolandığından, bagaj kapasiteniz her zaman komple emrinize amadedir.
 
Saçlarınız rüzgarda uçuşurken yüzünüzde bir gülümsemeyle güneşli bir günde otomobil kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İÇ KISIMBu iki kişilik otomobilin iç ortamı, rahat sürüş keyfi için tasarlanmıştır
 
Sportif koltuklara kendinizi bırakın, çünkü siz de biliyorsunuz ki bu, sofistike konfor içinde eğlenceli sürüş için tasarlanmış bir iç ortam. Fırçalı alüminyum ön panelden sert hatlı orta konsoluna kadar, opsiyonel beş aşamalı ısıtmaya sahip deri koltuklarıyla bu iki koltuklu otomobil, roadster sürüşünü lüks dokunuşlarla birleştiriyor.
 
Deneyiminiz, siz ve kontroller arasında kurulan uyumlu ilişki ile başlar. Pürüzsüz, hassas vites değiştirme sağlayan kısa vites kolu. Rahat bir sürüş istediğiniz zamanlar için hız kontrol sistemi. Mazda MX-5'in içindeyseniz motoru çalıştırmadan duramazsınız.


Araç içi donanım

Otomobilinizi kullanırken müzik dinlemeyi seviyor musunuz? Müziği çoklu hoparlörlü surround ses sisteminden dinleyin. 

Mazda MX-5'te, bu araç için özel geliştirilen tam özellikli Bose® ses sistemi mevcuttur. Buna dijital amplifikatör, 6'lı CD değiştirici, surround ses için yedi hoparlör, MP3 ve WMA çalar ile telefonunuzdan veya müzik çalarınızdan müzik dinleyebilmeniz için bir AUX bağlantısı dahildir. Elleri kullanmayı gerektirmeyen Bluetooth bağlanabilirliği de standart olarak sunuluyor.

PERFORMANSYüzünüze bir gülümseme getiren spor otomobil sürüş deneyimi

Mazda MX-5’in sürüş performansı tüm dünyada ün salmıştır. Böylesine heyecan verici çeviklik ve duyarlı yol tutuş sunan bir sürüş deneyimi kazandırmak için, at ile binicisi ya da otomobil ile sürücüsü arasındaki uyumu anlatan Japon Jinba Ittai konseptini mercek altına aldık. Ayrıca, otomobili daha hafif, daha güçlü yapmak için yeni malzemelerden ve teknolojilerden yararlandık. Bu yüzden, arkadan itmişli roadster'ımız hem çok daha hızlı hem de sürmesi çok daha eğlenceli bir otomobil oldu.

Sürüş deneyimini her zaman en ön plana koyarız. MX-5'e ün kazanan sürüş performansını da bu şekilde kazandırdık.


Daha güçlü, daha hafif gövde materyalleri MX-5'e daha dinamik bir sürüş performansı kazandırır
 
Kendinizi otomobilinizle bir hissettiğinizde, sürüş deneyiminde son noktaya ulaşırsınız. Bu nedenle, gövde materyallerini hem güçlü hem de hafif olan ultra yüksek çekme dayanımlı çelikten yaptık. Sertliği arttırılan gövde materyalleri, şasi ve süspansiyon için daha sağlam bir temel sağlayarak yol tutuşu daha duyarlı hale getirir. Böylece bu spor otomobili sürerken aldığınız keyfi daha da arttırır. Çelik malzeme aynı zamanda çarpışma performansını da arttırır. Kısacası, bu sayede hem sürüş deneyiminizi hem de güvenliğinizi arttırmış olduk.

GÜVENLİKMazda MX-5'de üstün otomobil güvenlik özellikleriyle yolculuğun keyfini çıkarın.
 
Bu güvenli araç ile, araç güvenliğinizi sağladığımızı bilerek sürüşünüzün keyfini çıkarabilirsiniz. Aktif güvenlik özelliklerimiz, çarpışmaların oluşmasını önlemek için çalışır. Aracın sıra dışı yol tutuşu da sorun yaşamamanıza yardımcı olur.
 
Tüm bunlara rağmen bir çarpışmanın gerçekleştiği durumlarda sizi koruyacak pasif güvenlik özelliklerimiz var. Bunlar arasında standart olarak sunulan çift ön hava yastıkları ve yan hava yastıkları yer alır. Otomobilin güçlendirilmiş çelik gövdesi, bu güvenli aracın kritik iç ortamını koruyan Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemimiz (MAIDAS) ile donatılmıştır.


Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Kontrolde kalmanız için aktif güvenlik
 
Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) sistemimiz, köşeleri dönerken ya da bir nesne veya kişinin etrafında dönerken aracınızı daha dengeli tutar. Gerektiğinde, sistem motor gücünüzü azaltır ve her bir tekerlekteki fren basıncını düzenler. Böylece, normalde aracın arkadan veya önden savrulma yaşayacağı durumlarda kontrolü korumanıza yardımcı olur.

Çekiş Kontrol Sistemimiz (TCS), motor torkunu düzenleyerek molozlu ve benzeri kaygan ve zorlu yüzeylerde tekerleklerin kaymasını önler.


MAIDAS Ekstra koruma sağlayan bir pasif güvenlik özelliği
 
Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemi (MAIDAS), gövde materyallerinin bir parçası olarak, çarpışma sırasında oluşan etkiyi yayan darbe emici bölgeIere sahiptir. Bu sayede aracınızın kritik iç ortamını koruyan MAIDAS, mükemmel çarpışma performansı gösteren bir otomobil güvenlik özelliğidir.

Mazda MX-5'in gövde materyallerini hem hafif hem güçlü olan ultra yüksek çekme dayanımlı çelikten yaptık. Böylece, aracınızın çevik sürüş performansını azaltmadan güvenliğinizi arttırdık.