EVO Mazda: 0212 286 66 68 pbx

Mazda3

Yeni Mazda3

Düşük yakıt tüketimine sahip nefes kesici bir spor

Şimdi göz alıcı 'KODO - Hareketin Ruhu' tasarım dili ile tasarlanan yeni Mazda3 hatchback, ilk görüşte beklentileri arttırmak için yapıldı. Her yönden yeniden tasarlanıp evrim geçiren bu otomobil, hatchback sınıfı için büyük bir ileri adımı işaret ediyor. Şimdi gelişmiş SKYACTIV Teknolojisi'ni eksiksiz bir yelpazede sunan Mazda spor hatchback, nefes kesici sürüş deneyimi ve kontrolünün tavizsiz bir kombinasyonunu sağlayarak geleneğe meydan okuyor ve tüm bunlara rağmen liderlere yaraşan yakıt tüketimi ve CO2 emisyon rakamlarına erişiyor.

Yeni Mazda3 hatchback, aynı zamanda size MZD Connect - mobil internet bağlantısı sunan ilk Mazda'dır; bu sayede size bir dizi çevrimiçi müziğe ve sosyal medyaya erişme imkanı verir.DIŞ KISIM


KODO otomobil tasarımımız sportif bir gövde stili yaratır
 
Yeni Mazda3, 'KODO - Hareketin Ruhu' tasarım temamız ile tasarlandı. Gövde stili bu sebeple, her ayrıntıda dinamik bir hareketi ifade eder. Yeni Mazda3 hatchback'in biçim verilmiş formları, güçlü ve ileri atılan bir hareket izlenimi yaratır. Güçlü, geniş duruş, heyecan verici performans ve manevra kabiliyetine dair bir ipucu verir. KODO tasarımı ile birlikte bu aracın dış kısmı, daha ilk bakışta sürücüleri etkileyen bir ritmik hareket duygusu ve enerjik bir gerilim iletir.İÇ KISIMİnce bir işçilikle donatılmış araç iç kısmı, mobil bağlantı sistemini içerir
 
İçeriye girin ve Yeni Mazda3'ün iç kısmının diğer hatchback'lere göre ne kadar geniş olduğunu fark edin. Sportif stildeki koltuklara kurulun ve bu sürüş ortamında ayrıntılara verilen önemi takdir edin. Yumuşak kumaşların verdiği konfor hissi. Saten krom ve dokunma hissi uyandıran kaplamaların birinci sınıf görüntüsü. 

Yeni Mazda3'ün sürüş ortamında işçiliği yeni bir düzeye taşıdık. Bu, MZD Connect mobil bağlantı sistemimizi sunan ilk Mazda olmanın yanı sıra, sınıfındaki ilk araçlardan biridir. Sürüş ortamını yeni bir düzeye taşımanın başka bir yolu.
PERFORMANSKeyif verici sürüş deneyimi, dinamik sürüş performansı
 
Yeni Mazda3 hatchback, sportif tasarımının yarattığı beklentilerin de ötesinde bir sürüş deneyimi sağlar. Otomobillerimiz, heyecan verici ve dinamik sürüş performansları ile ünlüdür. Çünkü biz, sürüş eğlencesine öncelik veririz. Bu, alışılmışa meydan okumak için kullandığımız birçok yöntemden sadece biri.

Otomobil tasarlama ve üretmeyle ilgili geleneklere meydan okuyan bu yaklaşım burada da devam ediyor; yeni bir araç, Japon Jinba Ittai – ‘at ile binicisinin birlikteliği’ kavramından ilham alıyor. Bu kavram, araç ve sürücüsü arasında özel bir bağ yaratır ve bu spor hatchback için heyecanlı ve duyarlı bir yol tutuşu ile birlikte nefes kesici bir sürüş deneyimi vaat eder.


SKYACTIV-Gövde yapısı

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı, otomobilin sürüş performansını artırır ve size daha iyi bir sürüş deneyimi yaşatır. Bunu nasıl yapar? Gövde yapısının sertliğini yaklaşık %30 oranında artırmak için ultra yüksek çekme dayanımlı çelik takviyeler kullandık. Böylece yeni nesil otomobillerimizdeki gövde materyalleri daha güçlü olmanın yanı sıra hafiftir ve aracın genel ağırlığını azaltır.

Arttırılmış sertlik ve hafifliğin kombinasyonu, yol tutuşunu çok daha duyarlı, otomobilin sürüşünü ise daha atik kılar. Bu, sürüş dinamiklerini iyileştirir ve sizin daha keyifli sürüş deneyimleri yaşamanızı sağlar.


SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar

Yeni geliştirilmiş SKYACTIV-G 1,5 litre, çok daha iyi yakıt tasarrufu sunan, hafif ve kompakt bir benzinli motordur.

SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuzu, altı ileri SKYACTIV-DRIVE otomatik veya altı ileri SKYACTIV-MT manuel şanzıman ile birlikte tercih edebilirsiniz. 
 
SKYACTIV-G 1,5 Euro 5 emisyon standartları ile uyumludur.
GÜVENLİKLider araç güvenlik özellikleri, olağanüstü güvenlik performansı
 
Otomobilinizin arkasındaki ve yanındaki araçlarla ilgili olarak size farkındalık sağlayan Arka Araç İzleme sistemi (RVM), gelişmiş araç güvenlik özellikleri ile üstün bir güvenlik performansı sunar. Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDW) özelliğimiz, istemsiz olarak şeridinizi terk etmek üzere olduğunuzda sizi uyarır. Acil Durum Sinyal Sistemi (ESS), aniden frene sert bir şekilde bastığınızda dörtlü flaşörleri devreye sokar. 

Aktif Sürüş Ekranı üzerinde tüm güvenlik uyarılarını açık bir şekilde görebilirsiniz. Ekstra güçlü SKYACTIV-Gövde materyalleri gibi pasif araç güvenlik özelliklerinin yanı sıra, bu aktif teknolojiler, sizin ve yolcularınızın süper güvenlik performansı tarafından korunduğunuzu bilerek rahatlayıp sürüşünüzün keyfini çıkarmanız anlamına gelir.


Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC), öndeki araç ile aranızda güvenli bir mesafeyi muhafaza etmenize yardımcı olur ve bu mesafenin daha iyi farkına varmanızı sağlar.

Bu gelişmiş araç güvenlik özelliği, 30-200 km/s arasında önünüzdeki boşluğu izlemek için radar teknolojisi kullanır. Bu mesafe, Aktif Sürüş Ekranı'nda aracınızın öndeki aracı ne kadar sürede yakalayacağı belirtilerek adım adım gösterilir. Öndeki araca çok yaklaşırsanız, MRCC sizi Aktif Sürüş Ekranı sistemi üzerindeki ışıkları yakıp söndürerek uyarır.


Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

Bu otomobil güvenlik özelliği, örneğin şehir içindeyken önünüzdeki trafiği izlemek için üst düzeyde hassas bir radar lazer sensör sistemi kullanarak, önden çarpışmaları önler veya önden çarpışmaların etkisini azaltır.

Sistem çarpışma riski saptarsa, frenleri önceden doldurur ve böylelikle bastığınız anda yanıt verirler. Frene basmazsanız, bu araç güvenlik özelliği gerekli olduğunda aracı acil olarak durdurur. 4 km/s ila 30 km/s arasındaki hızlarda çalışır. Bu sayede, aracınızın sizi lider güvenlik performansı ile koruduğunu bilerek, sürüş performansının keyfini çıkarabilirsiniz.

ÇEVREÜstün yakıt ekonomisi, mükemmel çevre performansı
 
Bu tasarruflu otomobil, nefes kesici sürüş deneyimi ile sıra dışı yakıt ekonomisini bir araya getirir, 118 g/km gibi düşük CO2 emisyonları sağlar1. Bu etkileyici çevre performansı, i-stop ve gelişmiş SKYACTIV teknolojisi dahil lider teknolojilerimiz sayesinde elde edilir.

Etkileyici yakıt ekonomisine katkı sağlayan diğer bir unsur, aracın lider aerodinamik performansıdır. Radyatörün önünde bulunan ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak açılıp kapanan ve aracın sürtünmesini azaltıp çevre performansını iyileştiren aktif hava kelebeği de bu duruma yardım eder. Mazda'daki bu yeni özellik, keyifle yaşayacağınız stabil ve stressiz sürüş deneyimine katkı sağlar.


i-stop teknolojisi

i-stop, trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak otomobilinizin çevre performansını iyileştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu başlat-durdur sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylece siz istediğiniz anda motorunuz harekete hazır olur. i-stop, hem otomatik hem de manuel şanzımanlı modellerimizde mevcuttur.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada motoru tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan yalnızca biri daha.